OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE
Autor: Darko Zvonar, 3. 5. 2020.

VAŽNO!

Poštovani roditelji učenika razredne nastave! Hrvatski zavod za javno zdravstvo I Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavili su upute i preporuke o osiguravanju uvjeta i organizaciji mješovitog modela nastave za učenike 1. - 4. razreda za koje se eventualno ne može osigurati ostanak kod kuće od 11. svibnja 2020. godine. U preporukama našeg ministarstva izdvojen je dio koji se odnosi na roditelje.

Dokumenti su priloženi na kraju teksta (OPŠIRNIJE) te vas molimo da ih dobro proučite! Opsežni su, temeljiti i jasni, ali vas svakako molimo da se za svaku dvojbu konzultirate sa svojim razrednim učiteljicama i stručnim suradnikom te po potrebi i sa obiteljskim liječnikom.

Da bi se utvrdilo u kojem opsegu će biti potrebno poduzimati mjere i pripremati uvjete prema uputama HZJZ-a za siguran boravak u školi učenika 1. – 4. razreda koji eventualno ne mogu ostati kod kuće, kontaktirat će vas vaše razredne učiteljice. Dogovorit će sa vama na koji način ćete ih obavijestiti o ostanku vašeg djeteta kod kuće ili eventualnoj namjeri polaska vašeg djeteta u školu od 11. svibnja zbog nemogućnosti ostanka kod kuće, jasno uz ispunjavanje propisanih uvjeta i potpisivanja Izjave da ste u potpunosti upoznati sa svim uputama HZJZ-a  te da dijete nije bolesno i nije u riziku zbog navedenih bolesti u uputama kao i njegovi ukućani te da niste u mogućnosti osigurati ostanak djeteta kod kuće dok rade oba roditelja.

Molimo vas da se u dogovoru sa učiteljicama informacije prikupe najkasnije do srijede, 6. svibnja 2020. godine.

Kako smo naveli, upute i preporuke su opsežne i potrebno ih je dobro proučiti. Naglasit ćemo samo najvažnije elemente za ispunjavanje temeljnih sigurnosnih i organizacijskih uvjeta.

Uputama i preporukama potiče se i dalje ostanak kod kuće koliko je to moguće. Nastava na daljinu nastavlja se i dalje jer i učenici koji bi eventualno dolazili u školu, imali bi 3 ili 4 sata samo sa svojom učiteljicom, a ostale predmete i sadržaje (DOP, DOD, INA, TZK, ENGLESKI, VJERONAUK) i dalje bi, nakon dolaska kući, pratili na daljinu. Učenici koji ostaju kod kuće ili koji ne bi mogli ući u razrednu skupinu koja može imati najviše 9 učenika, imaju svu nastavu na daljinu (kao i do sada). U slučaju eventualnog dolaska dijela učenika u školu, formiraju se skupine koje se ne smiju mijenjati 14 dana. Djecu u školu moraju dopratiti roditelji i to za svaku skupinu (razred) u različito dogovoreno vrijeme za dolazak i odlazak jer se skupine ne smiju doticati i moraju biti odvojene i na odmorima koji su isto u različito vrijeme, koristiti svaka skupina svoj sanitarni čvor, imati gablec u učionici. Roditelji ne ulaze u školu i ne okupljaju se ispred škole. Dijete bi trebala u školu i iz škole pratiti osoba iz kućanstva koja nije u rizičnoj skupini i koja je prema svojim ostalim dnevnim aktivnostima najmanje izložena mogućnosti zaraze. Dijete koje bi krenulo u školu, roditelj ne dovodi ako ima opisane respiratorne simptome i povišenu temperaturu ( mjerenje temperature svako jutro ), ali i simptome bilo koje druge zaraze i u slučaju navedenog obavještavaju školu i, po potrebi, liječnika. Pri dolasku i odlasku iz škole, kao i za vrijeme boravka u školi potrebno  je stalno paziti na pridržavanje propisanih higijenskih uvjeta i držanja distance. Potpisivanje Izjave u slučaju potrebe upućivanja djeteta u školu i uvjeti za to napomenuti su ranije u tekstu.

Molimo vas još jednom da dobro proučite sve navedeno i o svojim namjerama i mogućnostima obavijestite razredne učiteljice već ustaljenim načinima komunikacije u nastavi na daljinu ili prema dogovoru kada vas one kontaktiraju.

Dragi roditelji zahvaljujemo vam na velikom razumijevanju, pomoći i podršci koju pružate svojoj djeci i našem radu u provedbi nastave na daljinu tijekom ovih izvanrednih uvjeta! U nadi što lakšeg i bržeg prolaska ove situacije srdačno vas pozdravljam!

Ravnatelj. Darko Zvonar

Priloženi dokumenti: