NASTAVA NA DALJINU – INFORMACIJE I DALJNJE UPUTE
Autor: Darko Zvonar, 14. 3. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Nastavljaju se pripreme za nastavu na daljinu. U privitku je raspored prikazivanja po razredima na HRT 3 i Sportskoj TV koji kreće od ponedjeljka.

Još uvijek postoje tehničke poteškoće oko slaganja virtualnih učionica koje nadležne službe nastoje otkloniti.  Zbog toga još nisu izvršene sve prijave učenika u sustav i pridruživanje u razrede. Potrebno je redovno pratiti situaciju u Office 365 i pokušavati u slučaju da se uoči da je sustav profunkcionirao. Važno je, ako sustav proradi, da u slučaju korištenja istog uređaja za više učenika treba prije izbrisati POVIJEST PREGLEDAVANJA nakon prvog učenika te će nakon toga biti moguće prijaviti u Office 365 drugog učenika.

Planirano je u službenim uputama MZO-a da se u ponedjeljak i utorak isprobaju virtualne učionice i dogovore rezervni načini objave i slanja sadržaja za vježbu kao i način na koji će se pratiti aktivnost učenika jer su učenici dužni svaki dan pratiti sadržaje i biti aktivni ( u virtualnim učionicama je to vidljivo). Rad u virtualnim učionicama trebao bi redovno krenuti u srijedu ako bude sve pripremljeno i spremna tehnička podrška. Uz to, molimo učenike, a i roditelje da na tome inzistiraju i sugeriraju, da paze na pristojnost i korektnost u radu i komunikaciji u virtualnim učionicama jer svi vide što se piše i objavljuje.

Škola ima dovoljno tableta sa pristupom internetu za praćenje obrazovnih sadržaja za učenike koji nemaju uređaj ili pristup internetu te će oni biti pripremljeni i podijeljeni kako je već navedeno uz obvezu pažljivog korištenja i čuvanja uređaja.

Ukoliko će biti potreba za objavu materijala na web stranici ili slanje istih mail-ovima u aplikaciji CARNet webmail (svaki učenik ima spremnu mail adresu navedenu iznad lozinke za E-dnevnik - npr. kao  ivan.ivic@skole.hr ) odredit ćemo raspored pregleda web stranice škole po razredima da ne bi došlo do blokade stranice ako bi svi pokušavali pregledati i preuzeti materijale u isto vrijeme i molimo da se to, ako bude potrebno, poštuje.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

1. razred OŠ