PREKID NASTAVE I PRAĆENJE OBRAZOVNIH SADRŽAJA
Autor: Darko Zvonar, 13. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16. 3. 2020. nema nastave u školama.

Učitelji i ostali radnici bit će u školi. Sadržaji će se moći pratiti putem TV programa na HRT 3 i Sportskoj televiziji za što će biti predviđeno vrijeme emitiranja za pojedini razred.

Potrebni dodatni i ostali nastavni sadržaji i upute učitelja naše škole moći će se pratiti i putem grupa u aplikaciji Office 365 ukoliko ne bude poteškoća zbog opterećenja i zagušenosti sustava. Uz to, ukoliko bude poteškoća i potreba, koristit će se i drugi načini komunikacije unutar grupa učenika ili roditelja pojedinog razreda prema dogovoru s razrednicima.

Dio priprema rješavat će se do ponedjeljka jer se neki učenici viših razreda, zbog zagušenosti sustava, nisu uspjeli još prijaviti u aplikaciju da bi ih razrednici mogli dodati u grupu. Isto će pokušavati razrednici u kontaktu s učenicima i roditeljima (zbog lozinke). Za učenike koji su se izjasnili da im je potrebno osigurati uređaj ili pristup internetu roditelji  će biti pojedinačno pozvani u školu da isto preuzmu jer je potrebno konfigurirati tablete i SIM karticu na ime učenika i potpisati revers.

UPUTE MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA SA TERMINIMA EMITIRANJA SADRŽAJA PO RAZREDIMA NALAZE SE U PRIVITKU.

U slučaju poteškoća i nejasnoća važno je da se ne zabrinjavate i ne plašite se situacija zbog eventualnog kašnjenja ili propuštenih sadržaja. Ukoliko vam se razrednici u slučaju potrebe i pojašnjenja ne budu mogli odmah javiti ili nešto ne bude moguće odmah riješiti, molimo vas da imate razumijevanja jer se svi uhodavamo u ovakav način rada, a moguće su i tehničke poteškoće.

Naglašavamo potrebu pridržavanja uputa o sprečavanju širenja bolesti koje su jučer objavljene i odgovornog ponašanja prema sebi i drugima.

Želimo svima puno razumijevanja, strpljivosti i staloženosti te svakako što lakši i brži protek ove cjelokupne situacije!

Priloženi dokumenti:
Upute_MZO-a_13_03_2020.pdf (156.53 KB)