Stigla je nova sportska oprema u PŠ Hižanovec
Autor: Darko Zvonar, 13. 4. 2016.

U subotu 12. ožujka u PŠ Hižanovec održana je Uskrsna radionica u organizaciji učiteljice Martine Krnjić i učitelja Gorana Gavranovića. Radionici su se u velikom broju odazvale mame, sadašnji i bivši učenici PŠ Hižanovec, a sve u svrhu prikupljanja financijskih sredstava za nabavu sportske opreme za nastavu TZK. Uz veselo druženje, keksiće i kavu ukrašavale su se i izrađivale pisanice raznim tehnikama i bojama. Od salvetne tehnike, oslikavanja temperama i akrilnim bojama pa do lijepljenja šatiranog konca, vune, ukrasnih trakica, riže, kukuruza, ljuskica pistacija, šljokica...
U nedostatku sportske opreme za djecu je osmišljena zabavna igra rušenja plastičnih boca. Nekoliko većih plastičnih boca do pola se napuni vodom. Boce se postave u dva reda s razmakom od 1 m. U dječje štrample stave se po dvije teniske loptice. Istovremeno se natječu dva učenika koji štrample stave na glavu, ruke na leđa i pokušavaju lopticama što prije srušiti sve boce u svom redu. Školom se orio smijeh i navijanje kao na najvećem sportskom natjecanju.

U nedjelju 13. ožujka u vjeronaučnoj dvorani župne crkve u Gornjoj Rijeci održana je izložba i prodaja "Hižanovečkih pisanica". Zahvaljujemo župniku Josipu Vragoviću na ustupljenoj dvorani te što je župljane na obje sv.mise pozvao da se odazovu našoj akciji. Isto tako zahvaljujemo svim župljanima i učiteljima OŠ S.R.Erdody koji su svojim dobrovoljnim prilogom pomogli da naša akcija zaista uspije. Ali ne smijemo zaboraviti ni naše mame i učenike koji su svojim trudom, strpljivošću i kreativnošću izradili prekrasne pisanice i bez čije pomoći danas ne bismo imali ovo što imamo. Hvala Vam svima!

Prikupljenim novcem kupili smo: dvije strunjače, pokretni koš za košarku, lopte za košarku, nogomet i odbojku, medicinku, 4 obruča, 6 čunjeva s 3 štapa za preskakivanje i pumpu za lopte.

Fotografije s radionice i izložbe te našu novu sportsku opremu možete pogledati u fotogaleriji.

Martina Krnjić