Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Darko Zvonar, 21. 12. 2015.

Svake godine se od sredine studenog do sredine prosinca na različite načine u školama diljem Hrvatske obilježava mjesec borbe protiv ovisnosti . Tako se i u našoj školi tijekom školske godine u sklopu različitih predmeta kao što su biologija, kemija, vjeronauk te na satovima razrednika intenzivno progovara o problemima različitih ovisnosti kao što su pušenje, alkohol i droga, ali i sve raširenijoj ovisnosti o internetu i igricama. Pedagog škole od rujna provodi među učenicima viših razreda različite programe i radionice kako bi se učenike upozorilo na opasnosti koje donose ovisnosti.

Učenici rado razgovaraju o navedenim temama i aktivno sudjeluju u radionicama koje se provode, no posebno su bili aktivni u sklopu nastave vjeronauka. Tako su učenice 7. razreda tijekom studenoga izradile plakat o najčešćim ovisnostima i njihovim posljedicama, troje učenika izradilo je prezentacije o pušenju i drogi, dok su učenici osmih razreda bili posebno kreativni, pripremivši igrokaz pod nazivom „Problem s drogom“. Sami su napisali tekst i pred učenicima viših razreda u blagovaoni u ponedjeljak 14. 12. 2015. premijerno izveli zanimljiv igrokaz. Kroz uloge samohrane majke i dvije kćeri, te dobronamjernog susjeda koji majku na vrijeme upozorava da su kćeri viđene u lošem društvu gdje se pije, puši i drogira, učenici su mogli zaključiti kako je vrlo lako upasti u loše društvo, no teško je izaći iz svijeta ovisnosti.
    Nakon izvedenog igrokaza učenicima se obratio pedagog škole, prikazavši učenicima i učiteljima razredne nastave programe koje provodi među učenicima. Potom smo vidjeli plakat i prezentacije učenika 7. razreda, jednu prezentaciju koju je pripremila vjeroučiteljica, a na kraju se učenicima obratio i ravnatelj, skrenuvši nam pažnju na opasnosti različitih ovisnosti. Tako smo i ove godine projektnim danom obilježili mjesec borbe protiv ovisnosti i zahvaljujem svima koji su na bilo koji način svojim trudom i kreativnošću doprinijeli uspjehu tog obilježavanja.

Priloženi dokumenti:
SAM_5144.JPG (210.04 KB)